FARANJİT :((

2008-04-22 01:31:00

Sakınan göze çöp mü batıyor yoksa nazar mı değiyor  bilmiyorum artık? Ne düşüneceğimi şaşırdım iyice.. Evden dışarı çıkmıyorum, mümkün olduğunca azami özen gösteriyorum sağlığıma ama yine de olacak olan oluyor işte..

 

Şimdi de faranjit oldum.. Bugün tam 7.gün ve ben hala hastayım.Sesim tamamen gitti, öksürük feci şekilde canımı acıtıyor.. İlaç da alamıyorum.. Ne yazık ki bu durum bebişlerimi nasıl etkiliyor onu da bilmiyorum.. Doktorum ateşim 38,5 i aşmadıkça telaşlanmamamız gerektiğini söyledi. Kan tahlili yapıldı ve mikrobik ya da virütik bir duruma da rastlanmadı.

 

Ama ne olursa olsun, 1 ay içinde ikinci kez hastalanıyorum. Geçen akşam eşimle markete gittik. Gördüğüm hamileler kısa kollu bluzlar giymiş,akşam serini olmasına rağmen çorapsız terliklerle falan geziyorlardı.. Sinir olduk. Ben aman üşütmeyeyim,aman dikkatli olayım diye atkımı almadan,hırkamı giymeden çıkmıyorum evden.. Daha çok oluyor işte..Resmen sakınan göze çöp batıyor işte...

Aşırı halsizlik ve yorgunluk da cabası.. Öksürükler uyku uyutmuyor , doktorum pastil ve hafif bir şurup önerdi.. Onlar da bana mısın demiyor..

 

Tek endişem bebişler.. Onlara bir şey olmasın , ben çekmeye razıyım..

İyi haberlerimiz de var aslında.. Bir kaç arkadaşa söylemiştim.. Diğer bebişimizin keyfi geldi nihayet ve kendini gösterdi.. O da erkekmiş:)) Doktorumuz bu güzel haberi verdiğinde benim tepkim " eyvah, naapicam ben şimdi? " oldu :)) Onun yanıtı ise herşeyi bir çırpıda özetleyiverdi : " Bol bol gömlek,pantolon yıkayıp ütüleyeceksin artık :))) "...  Dualarınızı esirgemeyin olur mu? Sevgiler...

 

887
0
0
Yorum Yaz